Pozemky Skorotice - Stavební pozemky k výstavbě rodinných domů na prodej

Skorotie

Úpatí Krušných hor vytváří působivé panorama umocňující podhorský charakter lokality.

Informace o lokalitě

Nové Skorotice leží na severozápadním okraji města Ústí nad Labem na rozhraní Krušných hor a Českého středohoří v průměrné nadmořské výšce 263 m. Místo se vyznačuje klidnou polohou, stranou od centra a významných dopravních tepen, ovšem současně s jejich snadnou dostupností. Po přilehlé komunikaci se lze během 10 minut přímo napojit na dálnici D8, která zajišťuje snadné spojení do Prahy a Německa.


Celá oblast je považována z hlediska bydlení, občanské vybavenosti, dopravní dostupnosti, přírody ale i sportovního a dalšího volnočasového vyžití za velice atraktivní. V okolí se nachází školky, školy, nákupní centra, sportoviště, zdravotnická zařízení a v neposlední řadě spousta kulturních a turistických zajímavostí.


Milovníkům golfu doporučujeme návštěvu golfového hřiště Terasy, které se nachází v bezprostřední blízkosti. Letní horké dny můžete strávit s rodinou například na Chlumeckém a Habrovickém rybníku, rybníku Oprám nebo koupališti Klíše či termálním koupališti Brná. Pokud nejste příznivci teplého počasí, můžete se ochladit v romantickém prostředí nedalekých Tiských skal. Navštívit lze také divadlo, muzeum, letní kino či multikino v centru města. V zimním období pak můžete trávit volný čas v lyžařském areálu Telnice či Bouřňák. Sportovní kluby poskytují vyžití mnoha dalších sportovních aktivit jako je například tenis, jezdectví, rybaření, letectví, fotbal, horolezectví, hokej, basketbal, bruslení, volejbal či tancování.


Na východní straně lokality podél ulice Petrovická bude vybudováno zázemí pro volnočasové aktivity obsahující mimo jiné např. sportovní či společenské zázemí, saunu, restauraci apod. V rodinných domech a vilách umístěných kolem budoucího náměstíčka je možné využít přízemí k vybudování drobných provozoven obchodu a služeb nenarušujících klidový charakter lokality (cukrárna, kavárna, aj.).


Stavební parcely jsou jedinou komoditou, jejíž hodnota zůstala neměnná i v době ekonomického poklesu. Sílí totiž vnímání pozemku jako vhodné investice s malým rizikem a nízkými udržovacími náklady. Rostoucí poptávku po investicích do pozemků také umocňují nízké úrokové sazby hypotečních úvěrů. Z toho je patrné, že stavební parcely v projektu Nové Skorotice jsou ideální investicí do nemovitosti s minimálními náklady spojenými s držením. Potenciál celé lokality a postupná revitalizace okolní zeleně s realizací atraktivních volnočasových projektů zajišťují jejich stabilní hodnotu na trhu s nemovitostmi.


Založení vilové čtvrti Nové Skorotice bylo pro město Ústí nad Labem významným krokem. Po desítkách let orientace bytové výstavby výhradně na panelovou zástavbu zde byla snaha navázat na doby zakládání takových městských čtvrtí jako je Klíše nebo Ořechovka v Praze, což se díky schopnostem investora odhadnout potřeby chybějícího individuálního bydlení daří.Plán rozvoje:

Pro obyvatele této lokality je na východní straně území plánována výstavba zázemí pro volnočasové aktivity, dětského hřiště a parku.


Plán rozvoje města Ústí nad Labem: www.usti-nl.cz/cz/zivot-mesta/rozvoj-mesta

Oficiální stránky statutárního města Ústí nad Labem: www.usti-nad-labem.cz